ציפויי חרסינה

לא פעם שאלתם את עצמכם כיצד אוכל לקבל חיוך "הוליוודי" מושלם ? האם כל השחקניות והזמרות המפורסמות נולדו עם שיניים אסתטיות כאלו? התשובה היא כמובן שלא…ומה שבוצע לכל אותם שחקנים .שחקניות היא פרוצדורה של הדבקת ציפויי חרסינה. 

מה הם ציפויי החרסינה?

ציפויי החרסינה הם קליפות חרסינה דקות, המודבקות בחזית החיצונית של השן. פעולה זו אינה מכאיבה, ובדרך כלל אינה דורשת הרדמה. היא יכולה להיות בחירה אידיאלית לשיפור מראה השיניים. ציפויי החרסינה הפכו לפופולאריים בעשר השנים האחרונות בזכות העובדה שהם משפרים את מראה השיניים ואינם משנים את צבעם כתוצאה מעישון או שתיית קפה ותה. שיטה זו מהווה אלטרנטיבה טובה לבעיות יישור שיניים פשוטות, אך אינה מומלצת במקרים קשים של שיניים צפופות או במקרים אחרים המצריכים טיפול אורטודונטי ממושך.

כמה עובדות שצריך לדעת על ציפויי חרסינה:

  1. חזיתות חרסינה הן אולי אחד האמצעים האסתטיים ביותר ליצירת חיוך יפה ומשביע רצון. היות שהן דורשות השחזה מינימאלית (בערך 0.5 מ"מ), לא ניתן לפתור באמצעותן את כל הבעיות (אי תקינות) האסתטיות, אך הן מהוות פתרון מצוין לטיפול מתוך בחירה.
  2. הרכבת ציפויי החרסינה אינם מחייבים הרדמה מקומית. עם זאת, מומלץ לטפל בהרדמה מקומית מטופלים רגישים או כאלה שפוחדים מהטיפול.
  3. הזמן הדרוש לייצור ציפויי החרסינה במעבדה הוא כעשרה ימים לערך. היות ומושחזת מהשן שכבה מינימאלית, אין צורך בדרך כלל לייצר שכבת הגנה זמנית. במקרה שמתעורר צורך בשכבה זמנית, ניתן לייצרה במהלך הטיפול.
  4. לאחר השחזת השיניים ועד להרכבת הציפויים יש לצפות לרגישות בזמן אכילת מאכלים קרים או חמים. זוהי תופעה נורמאלית הנגרמת כתוצאה מהשחזת חלק קטן משכבת האמאיל שמכסה את השן. רגישות זו אמורה להיעלם לאחר הרכבת ציפויי החרסינה הקבועים.
  5. בביקור השני מתבצעת ההדבקה של ציפויי החרסינה גם ללא הרדמה. בדרך כלל, פגישה זו ארוכה יותר. הציפויים מודבקים ומקובעים באמצעות מכשיר אור.
  6. לאחר הרכבתם, הציפויים הופכים חזקים מאוד ואמורים להחזיק מעמד ברוב העומסים המופעלים עליהם תוך לעיסה של תזונה רגילה. יש להימנע מכל פעולה שעלולה לעוות את הציפוי וכלל – להפעיל שיקול דעת הגיוני בלעיסה.

מתי מומלץ לבצע ציפויי חרסינה?

  • לסגירת רווחים בין השיניים.
  • לבנייה מחדש של שיניים שבורות.
  • לשינוי צבע השיניים.
  • לעיצוב שיניים עקומות, להלבנת שיניים מוכתמות.

בכדי לאפשר החדרת שתלים דנטליים למטרת שיקום אזור זה יש צורך בפרוצדורה כירורגית הקרויה "הרמת סינוס" שמטרתה לדחוק את חלל הסינוס ולאפשר החדרת שתל ועצם בכמות מספקת על מנת לתת לשתל תמיכה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​